Оголошення про загальні (установчі) збори

!!! ОГОЛОШЕННЯ !!!

30 липня 2009 року о 19:00 в дворі будинку відбудуться Загальні (установчі) збори власників квартир та нежитлових приміщень у будинку по вул. Зарічанська 57/1.

Порядок денний зборів:

1. Створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
2. Затвердження статуту ОСББ.
3. Обрання Голови та членів Правління ОСББ і ревізора ОСББ.
4. Обрання уповноваженого представника установчих зборів на здійснення дій, пов'язаних з реєстрацією ОСББ.
5. Вирішення доцільності використання дахової котельні для централізованого опалення і гарячого водопостачання та переходу на індивідуальне поквартирне опалення.




Відповідно до чинного законодавства України, повідомлення про проведення Загальних зборів повинно бути вручено під розписку за 14 днів до дня проведення. Тому прошу Вас звернутись для отримання повідомлення та підпису у журналі про отримання, в квартиру № 129 або за тел. дом.707-606 тел. моб. 8-067-9000-690

Прошу Вас відповідально поставитись до Загальних зборів, оскільки від них залежить подальша якість надання комунальних послуг, обслуговування прибудинкової території та під'їздів, розмір комунальної плати, благоустрій двору …

З детальною інформацією та проектами статуту, договору про надання послуг з утримання будинку та прибудинкових територій та кошторисом Ви можете ознайомитись та внести свої пропозиції щодо змін та доповнень на сайті
http://osbb57-1.blogspot.com або за вищевказаними телефонами.

Ініціативна група

Що таке Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)?

1. Термін "ОСББ" вперше став відомим широкому загалу у 1992 році. В Україні статус ОСББ визначається Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", згідно зі статтею 1 цього Закону ОСББ - це юридична особа, створена власниками приміщень для сприяння використання їхнього власного майна та управління, утримання i використання неподільного та загального майна. Тобто об'єднання має печатку, банківській рахунок, укладає цивільно-правові договори, за своїми зобов'язаннями відповідає своїм майном (але не особистим і не спільним майном своїх членів), є неприбутковою організацією.
На відміну від будинків комунальної власності або які обслуговують ЖЕКи, члени ОСББ самостійно визначають:
- кошторис утримання свого житла;
- розмір внесків на утримання будинку;
- структуру i стиль управління;
- формують штатний розклад;
- персональний склад працівників та їх заробітну плату (управителя, сантехніка, двірника, електрика, бухгалтера, консьєржа тощо);
- мають право оптимального вибору виконавців житлово-експлуатаційних послуг (вивіз сміття, дезинфекція, ремонтних робіт);
- самі визначають черговість проведення поточного ремонту;
- а головне - набувають реального впливу на якість цих робіт.
ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг виконання умов договорів, які воно уклало.
ОСББ може здавати у оренду допоміжні приміщення i скеровувати ці кошти на поліпшення технічного стану житла.
Зрозуміло, що ці права поєднуються i з обов'язками, головними з яких є забезпечення своєчасної сплати мешканцями внесків за житлово-комунальні послуги, та утримання будинку у належному технічному i санітарному стані.
ОСББ побудоване за суто демократичними засадами. Відповідно до статті 9 Закону членом ОСББ може бути кожний, хто є власником (співвласником) житлового або нежитлового приміщення будинку.
Члени ОСББ мають право :
- обирати i бути обраними у керівні органи - Правління i ревізійну комісію;
- беззастережно ознайомитись з документами об'єднання;
- у кількості 20% можуть скликати позачергові збори без рішення на те Правління i у тому числі достроково переобрати керівництво.
Ці права i обов'язки докладно закріплені у статуті ОСББ, з розподілом між: зборами, Правлінням, зборами уповноважених, а також членами об'єднання.ОСББ має достатньо широкий простір вибору принципів свого господарювання. Так, згідно із статтею 11 цього Закону, воно може передати свій будинок на баланс i обслуговування житлово-експлуатаційній організації будь-якої організаційно-правової форми, в тому числі залишити будинок на обслуговуванні у комунальному ЖЕКу, може укласти з ЖЕКом договори лише та деякі послуги, може самостійно проводити повне обслуговування житла, укласти прямі договори з постачальниками комунальних послуг.
2. Для створення ОСББ співвласники будинку повинні дотримуватись такої послідовності дій:
1. Створити ініціативну групу з не менше трьох власників приміщень. Така група не обирається i не затверджується, а є самопризначеною.
2. Ініціативна група має з'ясувати технічний стан будинку та порахувати його економічні показники реальний технічний стан будинку, його інженерного обладнання, тепло- i водопровідних мереж, стан допоміжних приміщень (підвали, горища тощо);реальний економічний стан будинку. Для цього треба порівняти обсяг платежів, які сплачують мешканці за експлуатаційне обслуговування будинку з реальною собівартістю обслуговування будинку ЖЕКом. Крім того, слід порівняти платежі, які сплачують мешканці за комунальне обслуговування за тарифами або за показниками будинкових лічильників з реальними витратами ЖЕКу за показниками теплогенеруючої кампанії - так званими табуляграмами. Якщо сальдо буде свідчити, що загальний обсяг платежів мешканців не менше, ніж витрати ЖЕКу, то це дає ініціативній групі підстави для створення ОСББ. Також треба врахувати наявність хронічних боржників за житлово-комунальні послуги. Цей економічний аналіз, усвідомлення головних статей витрат майбутнього ОСББ, дасть змогу ініціативній групі скласти проект кошторису.
3. Ініціативна група розробляє статут ОСББ на основі Типового статуту
5. Ініціативна група складає список власників (співвласників) квартир i нежитлових приміщень згідно їх правовстановлюючих документів на ці приміщення (техпаспорт та свідоцтво на право власності потрібно замовити в БТІ, термін виготовлення - 3 тижні). Якщо попри всі зусилля не вдасться з'ясувати власників деяких квартир (з причин їх довгої відсутності, неможливості зв'язатися тощо), то, як виняток, можна скористатися даними паспортистки ЖЕКу. (що в нашому випадку неможливо)
6. Ініціативна група, на підставі отриманих знань i напрацьованих документів, проводить роз'яснювальну роботу серед власників приміщень, надає можливість ознайомитись з проектом статуту, при необхідності проводить попередні інформаційні збори.
7. Ініціативна група призначає дату, місце проведення установчих зборів i повідомляє про це власників приміщень не менш ніж за 14 днів. Повідомити слід під розпис або надіслати рекомендованого листа.
8. Для проведення зборів не завадить заздалегідь підготувати "Порядок ведення зборів", тобто все те, що має говорити голова зборів на основі протоколу. Крім того: статут, пропозиції щодо обрання правління i ревізійної комісії, кандидатуру уповноваженого для надання установчих документів на державну реєстрацію, назви ОСББ.
9. Ініціативна група проводить реєстрацію учасників зборів. Важливо наголосити, що відповідно до статті 6 вищезгаданого Закону, кворум вираховується не за кількістю представників від квартир, а за кількістю їх співвласників. Необхідний показник - 50% + один голос. Якщо кворуму немає, то призначаються нові збори, але не раніше ніж через 14 діб.Керівник ініціативної групи відкриває збори, пропонує кандидатури голови і секретаря. За кожне питання порядку денного голосується окремо, i також рекомендується засвідчити це особистим підписом на так званому "листі голосування" або на протоколі. Для прийняття рішення необхідно 2/3 голосів. Кожен учасник зборів має один голос незалежно від належної йому площі.
10. Новообране Правління готує пакет документів (згідно постанови КМУ № 1521 та Закону України "Про держреєстрацію юридичних осіб") для державної реєстрації, куди входить:а) протокол установчих зборів;б) статут;в) реєстраційну форму Ф-1, затверджену Наказом Держкомпідприємництва № 67 від 09.06.04 р.;г)список членів ОСББ згідно зразка що встановлений Постановою КМУ № 1521.В зв'язку з тим, що у Законі України "Про держреєстрацію юридичних осіб" використовується поняття "засновник", яке далеко не повністю відповідає поняттю "член ОСББ", то при реєстрації об'єднань виникають певні питання. Зокрема, правління ОСББ іноді стикається з такими проблемами:згідно Постанови КМУ № 1521 протокол надається у вигляді 2-х оригіналів i п'яти копій, а згідно Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб" протокол надається у двох примірниках. Це питання з'ясовується у відділі держреєстрації даного виконавчого органу місцевої ради;у деяких відділах держреєстрації у формі Ф-1 у якості "засновників" треба вказувати усіх членів ОСББ, а у інших - лише прізвище голови та вказувати кількість членів об'єднання;протокол i статут має бути посвідчені нотаріально. Часто нотаріус вимагає бути присутнім на зборах аби засвідчити підписи членів ОСББ на статуті, іноді він засвідчує тільки підписи голови зборів. Практика вимог по цьому питанню ще не усталена.До нотаріального засвідчення установчих документів (аби не витрачати зайві кошти) слід зарезервувати найменування ОСББ у відділі реєстрації органу місцевого самоврядування. Установчі документи представник ОСББ подає особисто, орган реєстрації не має права вимагати будь-яких додаткових матеріалів. Для ОСББ держреєстрація безкоштовна.Консультативну допомогу можна отримати у певних підрозділах виконавчого органу місцевої ради, яким доручено цю справу.Після отримання свідоцтва про держреєстрацію керівництво ОСББ має виготовити печатку, відкрити рахунок у банку, стати на облік у податковій інспекції, пенсійному та інших фондах соціального страхування. Ця робота проводиться у встановленому порядку, як для будь-якої юридичної особи.Відповідно до статті 11 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" загальні збори ОСББ можуть прийняти рішення про прийняття свого будинку на баланс.

Одержати документи: